Vyhlídkový let

IMG_5572Je vhodný pro vás všechny, kteří si chcete naplno užít let na paraglidingovém tandemovém kluzáku a prohlédnout si naši zemi z nové perspektivy. Naši zkušení piloti jsou připraveni s Vámi strávit krásné chvíle mezi nebem a zemí.

Vyhlídkový let na tandemovém padáku je ten nejjednodušší způsob, jak si paragliding vyzkoušet. Před letem Vás krátce proškolíme, naučíme Vás, jak se pohodlně usadit do sedačky a jak bude probíhat start, let i přistání.

Pro vzlet používáme naviják s vlečným lanem, ke kterému se upoutáme a pak už stačí jen krátký rozeběh a začínáme stoupat do výšin. V závislosti na síle větru se na konci dráhy odpoutáme od lana ve výšce 300 – 600 metrů. Po odpojení vlečného lana následuje klouzavý let zpět na místo vzletu.

Cestou se pokocháte krásným výhledem na město Tábor nebo meandry řeky Lužnice. Při dobré dohlednosti je také vidět hora Blaník a na jihu Šumava. Pokud k tomu budou vhodné podmínky a budete mít zájem, můžete si zkusit padákový kluzák pod dohledem instruktora i řídit.

Přistání je jednoduché a probíhá tak, že pilot navede kluzák proti větru a pasažér natáhne nohy před sebe. Těsně nad zemí pilot zabrzdí na minimální rychlost a pak již stačí v závislosti na síle větru udělat pár kroků nebo s nataženýma nohama přistát na chránič sedačky. Na pasažéra tandemového letu nejsou kladeny nějaké nároky na fyzickou kondici. Lety jsou vhodné jak pro děti, tak i pro seniory.

Charakteristika vyhlídkového paraglidingového tandemového letu

  • Jde o plnohodnotný paraglidingový tandemový let trvající většinou 8-15 minut.
  • Garantovaná minimální délka času stráveného ve vzduchu je 8 minut. V případě kratšího letu provádíme nový start ZDARMA!
  • K letu je možné dokoupit termický příplatek a tím jej prodloužit dle přání.
  • Na přání pasažéra je možné provést zajímavé akrobatické manévry, jako je spirála nebo zhoupnutí (wingovery), které mohou zkrátit čas letu, ale přidají na intenzitě zážitku.
  • Letenka má platnost 12 měsíců od koupi a let lze provést po rezervaci termínu v průběhu letové sezóny, která probíhá od května do žáří.

Cena: 1990,- Kč

IMG_5857IMG_5969IMG_5999

 

 

 

Comments are closed.