TANDEM PARAGLIDING

Paragliding je asi nejjednodušší formou létání. I když se na první pohled jeví létání na padákových kluzácích jako „primitivní“, pilot je pomocí svého padákového kluzáku, sedačky a přístrojů a za využití stoupavých proudů schopen uletět několik desítek kilometrů (současný světový rekord 502 kilometrů) a nastoupat v závislosti na počasí i několik kilometrů do výšky. Vzhledem k tomu, že pilot není chráněn kabinou, jako většina pilotů letadel, je let na padákovém kluzáku velice intenzívní s přímým vjemem okolí.

Tandemový paragliding je způsob, jak tyto intenzívní a krásné pocity z létání přiblížit široké veřejnosti. Tandemový paragliding je způsob, jak si bezpečně vyzkoušet létání a přitom získat nový a nezapomenutelný zážitek.

Start

41371853

Starty probíhají za pomocí navijáku nebo z kopce. Před letem budete krátce proškoleni. Poté Vás upneme do postroje, seřídíme jej tak, aby se vám pohodlně sedělo a v případě startu na navijáku připevníme k lanu. Lano se začne napínat. Na pokyn se rozeběhneme, pilot nastartuje vrchlík padáku nad hlavu a po krátkém rozeběhu se vzneseme. Poté už je Vaším jediným úkolem si co nejintenzivněji vychutnat let.

9487

Let

 

Let už probíhá čistě v režii pilota. Vy se jen kocháte okolní krajinou, fotíte nebo si jen tak užíváte pohybu ve volném prostoru. Přitermickém letu se snažíme nastoupat do co nejvyšší výšky kroužením ve stoupavých proudech a pokud je pasažér otrlejší povahy, můžeme vyzkoušet i některé manévry, u kterých se vám rozpumpuje adrenalin v krvi a zažijete několikanásobné přetížení. Pokud k tomu budou příhodné meteorologické podmínky, můžete si vyzkoušet padákový kluzák pod dozorem pilota i řídit a vyzkoušet si sami, jak je létání snadné.  

Přistání

Přistání probíhá podrovnáním padáku a dobržděním na minimální rychlost, stačí jen opět krátce doběhnout. V případě dostatečně silného protivětru ani to není nutné.

Co k letu potřebuji

53291378814_662546133764884_354114112_n

Pro tandemové létání není potřeba žádná speciální příprava ani fyzická kondice a je vhodné pro lidi všech věkových kategorií s chutí zkusit něco nového a překonat sama sebe.

Pro let doporučujeme pouze zpevněnou obuv a v případě chladnějšího počasí nebo termického letu i teplejší oblečení.

Vybavení

Bezpečnost je u tandemového létání na prvním místě a je naší prioritou. Paragliding je sport závislý hlavně na povětrnostních podmínkách a tak se může stát, že let v termínu, v kterém jste si ho zabookovali, musí být z důvodu špatného počasí zrušen. Naše limitující faktory jsou silný vítr a déšť. Pokud jsou podmínky za limitem, lety rušíme. Chceme abyste si  svůj zážitek užili a svou dávku adrenalinu dostali v předem daném množství.

Všichni piloti mají dlouholeté zkušenosti s tandemovým paraglidingem a jsou instruktory Letecká amatérské asociace České Republiky, která je pověřena správou paraglidingu v Čechách.

Létáme na špičkovém vybavení pro tandemový paragliding a všichni naši pasažéři jsou pojištěni pro případ úrazu.

csob

vybaveni_tandemovy_paragliding

Comments are closed.